Jáhly

Obsahují 70-73% sacharidů, z toho je nejvíce zastoupen škrob (62-66%). Obsah bílkovin kolísá od 11 do 13 %. Jsou dobře stravitelné, výživné a velmi chutné. Mají příznivý poměr živin blížící se doporučovanému poměru bílkovin, tuků a sacharidů.

Jáhly jsou významnějším zdrojem vitamínů než ostatní obilniny a svou nutriční hodnotou se vyrovnají ovesným vločkám. Proso neobsahuje lepek a je součástí především dietních potravin. Významnou předností prosa je, že nevyvolává alergické reakce u konzumentů s lepkovou intolerancí, proto obliba jáhel v poslední době narůstá.

Obsah tuku v semenech je vyšší (4-5%), než má pšenice a rýže, a jeho kvalita je výjimečná, ale je také příčinou krátké trvanlivosti základních prosných výrobků (jáhel i mouky). Obsah minerálních látek a vitamínu je rovněž vyšší než u pšenice, kukuřice a rýže.

Mezi obilninami je proso ceněno nejen kvůli obsahu železa, vitamínů B1 a B2, ale také jako významný zdroj karotenoidů.

Jsou velmi vhodné pro děti, studující, sportovce, těžce pracující a rekonvalescenty. Pro bohatost minerálů se doporučují při stavech vyčerpanosti, po nemocech a úrazech, při snaze přibrat na váze a pro zlepšení látkové přeměny.

 

čerpáno z knihy Encyklopedie léčivých potravin

vydal Advent-Orion
Jáhly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *